True and Honest

বৰ্ণাঢ্য ধর্মীয় শোভাযাত্ৰাৰে   খানামুখ শ্ৰী শ্ৰী লক্ষ্মী পূজাৰ  সোণালী জয়ন্তী আৰম্ভ 

0


গুৱাহাটীৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ খানামুখৰ শ্ৰী শ্ৰীলক্ষ্মী পূজাৰ ৫০ বছৰ পূৰ্ণ হোৱা উপলক্ষে  তিনিদিনীয়া বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচীৰে আৰম্ভ হৈছে  সোণালী জয়ন্তী উৎসৱৰ কাৰ্যসূচী ।  শনিবাৰে পুৱা ধৰ্মধ্বজা উত্তোলনৰে সোণালী জয়ন্তীৰ কাৰ্যসূচীৰ শুভাৰম্ভ কৰে খানামুখ শ্ৰী শ্ৰী লক্ষ্মী পূজা উদযাপন সমিতিৰ সভাপতি সত্য ভৰালীয়ে । তাৰ  পাছত সমূহীয়া ভাবে  সোণালী জয়ন্তী উপলক্ষে  ৫০ খন পতাকা উত্তোলন কৰা হয় । বন্তি প্ৰজ্বলন কৰে উদযাপন সমিতিৰ মুখ্য উপদেষ্টা বলেন্দ্ৰ চন্দ্ৰ  ঠাকুৰীয়াই আৰু স্মৃতি তৰ্পণ কৰে  প্ৰাক্তন সভাপতি ৰজত চন্দ্ৰ বৈশ্যই ।  আনহাতে দিনৰ  ১০ বজাত সোণালী জয়ন্তীৰ  লগত সংগতি ৰাখি এক বিশাল বৰ্ণাঢ্য ধর্মীয় শোভাযাত্ৰা  উলিওৱা হয় ।

পতাকা জোকাৰি  শোভাযাত্ৰা মুকলি কৰে কাৰ্যকৰী সভাপতি কেশৱ কলিতা আৰু সমাজসেৱীকা ভাৰতী সিং কছাৰীয়ে ।  আনহাতে শোভাযাত্ৰাত ভাগ লোৱা  শিশু , মহিলাকে ধৰি সাত  শতাধিক লোকে  জয় ধ্বনি দি আকাশ বতাহ মুখৰিত কৰি তোলাৰ লগতে  ধৰ্মমূলক  গীত পৰিবেশন কৰি  উপস্থিত সকলোকে আপ্লুত কৰে । । আনহাতে সন্ধিয়া অনুষ্ঠিত  বিশেষ সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানত  লক্ষ্মী পূজাৰ জন্মলগ্নৰে  পৰা বর্তমানলৈকে  জড়িত প্ৰাক্তন সভাপতি / সম্পাদক সকলৰ লগতে মৃত সকলৰ পৰিয়ালক ৰাজহুৱাভাবে সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয় ।   বৃক্ষৰোপন কাৰ্যসূচী,   খানামুখ সমূহীয়া ভৱনটো উদ্ধোধন,   পূৰ্ণাংগ নাট “চক্রবেহু” পৰিবেশন, উষা কীৰ্ত্তন ,  আয়তীৰ নাম কীৰ্ত্তন ইত্যাদি অনুংষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হৈছে।

Leave A Reply