যুৱতী অপহৰণৰ সৈতে জড়িত নেকি বিধায়ক আশ্ৰাফুল হুছেইন, বিধায়কগৰাকীয়ে স্বীকাৰ কৰিলে কি ?

0

গুৱাহাটী : শেহতীয়াকৈ বহুলভাবে চৰ্চিত হোৱা অপহৰণত জড়িত থকাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰিছে চেঙা সমষ্টিৰ বিধায়ক আশ্ৰাফুল হুছেইনে। তেওঁ কয় যে এগৰাকী যুৱতীক অপহৰণ কৰাৰ অভিযোগৰ বিষয়ে অৱগত নাছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি হুছেইনে কয় যে আৰক্ষীয়েও এই সন্দৰ্ভত কোনো যোগাযোগ কৰা নাই। তেওঁ কোনো অপহৰণৰ সৈতে জড়িত নহয় বুলি উল্লেখ কৰি তেওঁ কয় যে তেওঁ অভিযুক্ত ৰিতুল হুছেইনক জানে। তেওঁ এইটোও কৈছিল যে ৰিতুল হুছেইনে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ সময়ত তেওঁক সহায় কৰিছিল। তেওঁ লগতে কয়, “যিকোনো ব্যক্তিয়ে এজন বিধায়কক লগ কৰিবলৈ আহিব পাৰে আৰু অভিযুক্ত যুৱক আৰু ছোৱালীজনীও আহিছিল, কিন্তু তেতিয়া মই সেইদিনা হোষ্টেলত উপস্থিত নাছিলো”।
বিজেপি বিধায়ক দিগন্ত কলিতাই আজি সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয়, কেইমাহমান পূৰ্বে ৰিতুল হুছেইন নামৰ এজন যুৱকে বৰপেটাৰ পৰা এগৰাকী যুৱতীক আনি বিধায়কৰ বাসগৃহত ৰাখিছিল। পিছত, যুৱতীগৰাকীক ডিমাপুৰৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা হয়। দিগন্ত কলিতাই মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু ডিজিপিক সমগ্ৰ ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে ।
প্ৰতিবেদন অনুসৰি জুলাইত বৰপেটাত অপহৰণ সন্দৰ্ভত এখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছিল আৰু নৱেম্বৰত দিছপুৰ আৰক্ষী থানাত আন এখন এজাহাৰ পূৰণ কৰা হৈছিল য’ত বিধায়কজন জড়িত থকাৰ কথা উল্লেখ আছে।

Leave A Reply