মোবাইল ইণ্টাৰনেট সংযোগ কৰ্তন, ব্যৱসায় – দৈনন্দিন কৰ্মত প্ৰভাৱ

0

এগৰাকী ছচিয়েল মিডিয়া ব্যৱহাৰকাৰীয়ে চৰকাৰৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে অসন্তুষ্ট ব্যক্ত কৰি ব্যৱসায়ত প্ৰভাৱ পৰা বুলি উল্লেখ কৰে।

চৰকাৰৰ দ্বাৰা ৰাজ্যখনৰ কেইবাটাও স্থানত ২১ আগষ্টত মোবাইল ইণ্টাৰনেট বন্ধ কৰি দিয়া হয়,  যাতে  চৰকাৰী পদসমূহৰ বাবে নিযুক্তি পৰীক্ষা সুচাৰুৰূপে সম্পন্ন হয়। কিন্তু বহুলোকে এই সিদ্ধান্তত সন্তুষ্ট নহয়।
গুৱাহাটীৰ এজন বাসিন্দাই কয়, “আজি দেওবাৰ আৰু আমি কেৱল ঘৰত আৰাম কৰিব বিচাৰিছিলো আৰু কিছু খাদ্যত অৰ্ডাৰ দিব বিচাৰিছিলো, কিন্তু সকলো খাদ্য এপ বন্ধ হোৱাৰ পিছত আমি এতিয়া কৰিব নোৱাৰো। বাহিৰত ভয়ানক গৰম, আৰু কোনেও দেওবাৰে ৰান্ধিব নিবিচাৰে, বিশেষকৈ গোটেই সপ্তাহটো কাম কৰাৰ পিছত।”
অ’টিটি প্লেটফৰ্ম ব্যৱহাৰ  কৰিবলৈ অক্ষম হোৱাৰ বাবে এগৰাকী ব্যক্তিয়ে কয়, “সকলোৱে দেওবাৰে আৰাম কৰিব বিচাৰে, কিন্তু এতিয়া আমাৰ ওচৰত মনোৰঞ্জনৰ কোনো উৎস নাই। মই এই মুহূৰ্তত কোনো অনুষ্ঠান চাব নোৱাৰো,”।

আজি ২১ আগষ্টত ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত চতুৰ্থ বৰ্গৰ লিখিত পৰীক্ষা হৈ থকা বাবে উক্ত সময়ছোৱাত মবাইল ইন্টাৰনেট কৰ্তন কৰি ৰখা হয়।

Leave A Reply